_

Jadłospis na najbliższy tydzień

_

26

09

2022

poniedziałek

śniadanie

Chleb pszenno-żytni z masłem, pasztetem z królika, ogórkiem małosolnym, kawa na mleku, herbata z miodem i cytryną.

2 śniadanie

Śliwki

obiad

Zupa jarzynowa z ziemniakami na wywarze jarzynowym (masło, marchew, pietruszka, seler, por, włoska kapusta) z zieloną pietruszką, zabielana śmietaną. Zapiekanka makaronowa z szynką, serem żółtym, sałata zielona w sosie Vinegrette, kompot wieloowocowy (czarna porzeczka, jabłko, śliwki, daktyle).

 

podwieczorek

Weka pszenna z masłem, dżemem brzoskwiniowym bez dodatku cukru, papryka do chrupania.

 

27

09

2022

wtorek

śniadanie

Chleb pszenno-żytni z masłem, serkiem śmietankowym, pomidorem, zieleniną, kakao na mleku, herbata z miodem i cytryną.

2 śniadanie

Daktyle bez pestek

obiad

Rosół z kaszą jaglaną na wywarze mięsno-jarzynowym mięso wołowe, mięso drobiowe, marchew, pietruszka, seler, por, włoska kapusta) z zieloną pietruszką. Miruna atlantycka bez skóry smażona w cieście (jajka, mąka pszenna), ziemniaki z koperkiem, surówka z marchewki i jabłka (śmietanka), kompot wieloowocowy (czarna porzeczka, jabłko, śliwki, daktyle).

podwieczorek

Chleb pszenno-żytni z masłem, szynką szlachecką, papryką.

28

09

2022

środa

śniadanie

Zupa mleczna z płatkami kukurydzianymi, chleb graham ze słonecznikiem, masłem, dżemem brzoskwiniowym bez dodatku cukru, herbata z miodem i cytryną.

 

2 śniadanie

Jabłko

obiad

Zupa z kalafiorowa z makaronem na wywarze jarzynowym (kalafior, marchew, pietruszka, seler, por, włoska kapusta) z zieloną pietruszką, zabielana śmietaną. Filet z drobiu w sosie orientalnym(sos zaciągany mąką ziemniaczaną), ziemniaki z koperkiem, sałatka z pomidorów, z zieloną cebulką, kompot wieloowocowy (czarna porzeczka, jabłko, śliwki, daktyle).

podwieczorek

Serek truskawkowy, pałeczki kukurydziane do chrupania.

29

09

2022

czwartek

śniadanie

Chleb pszenno-żytni z masłem, serem żółtym, pomidorem, kawa na mleku, herbata z miodem i cytryną.

2 śniadanie

Banan

obiad

Zupa ogórkowa z ryżem na wywarze jarzynowym (masło, marchew, pietruszka, seler, por, włoska kapusta) z zieloną pietruszką, zabielana śmietaną. Sznycel mielony, wieprzowy (jajka, bułka tarta), ziemniaki z koperkiem, sałatka z buraczków (majonez), kompot wieloowocowy (czarna porzeczka, jabłko, śliwki, daktyle.

podwieczorek

Chleb graham ze słonecznikiem, masłem, polędwicą drobiową, sałatą zieloną, rzodkiewką.

30

09

2022

piątek

śniadanie

Chleb pszenno-żytni z masłem, kiełbaską z szynki na gorąco z keczupem, papryką czerwoną, herbata na mleku, herbata z miodem i cytryną.

2 śniadanie

Marchewka do chrupania

obiad

Zupa ziemniaczana z mięsem, warzywami na wywarze mięsno-jarzynowym (mięso wołowe, mięso drobiowe, marchew, pietruszka, seler, por, włoska kapusta) z zieloną pietruszką. Naleśniki (jajka, mąka pszenna, mleko) z jabłkami z sosem na bazie jogurtu naturalnego i śmietany, kompot wieloowocowy (czarna porzeczka, jabłko, śliwki, daktyle).

podwieczorek

Chleb pszenno-żytni z masłem, tuńczykiem, serem żółtym, sałatą zieloną, pomidorem.

_

Woda mineralna, niegazowana dostępna dla dzieci na oddziałach.

Informacje dotyczące żywności 

Produkty zapisane tłustym drukiem mogą zawierać substancje powodujące alergię lub reakcje nietolerancji zgodnie z zał. nr 2 do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady /UE/ Nr 1169/2011 z dnia 25.X.2011r

_

W sprawie przekazania konsumentom informacji na temat żywności przedstawiamy listę składników alergennych mogących występować w przygotowanych potrawach:

 

Zboża zawierające gluten/ pszenica, żyto, jęczmień, owies, pszenica khorasan/, jaja, ryby, orzeszki ziemne, soja, mleko, orzechy, migdały, seler, nasiona sezamu, gorczyca, łubin.