Konkurs poznaj Kraków pytanie 2

GRUPA I i II (MISIE i ZAJĄCZKI)

Cmentarz Rakowicki to ważne miejsce w Krakowie nie tylko dla osób, które odwiedzają groby swoich bliskich. Zachęcam, by wybrać się w odwiedziny do tych, którzy mimo iż nam nieznani osobiście, to jednak byli ważni dla miasta Krakowa. W starej części Cmentarza Rakowickiego znajduje się Aleja Zasłużonych, gdzie można odnaleźć groby wybitnych Krakowian: uczonych, pisarzy, artystów: np. Marka Grechuty, Piotra Skrzyneckiego, Ewy Demarczyk, Ludwika Jerzego Kerna . Spacerując z rodzicami , odszukajcie miejsca ich spoczynku i spróbujcie odpowiedzieć na pytania:

  • Co Marek Grechuta trzyma w dłoni?
  • Jakie przedmioty, zwierzęta lub inne postacie odnajdziecie na ich grobach?

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem konkursu, wycieczkę należy udokumentować zdjęciem.
ODPOWIEDZI NALEŻY ZGŁASZAĆ DO DNIA 30 listopada 2022 r.

GRUPA III i IV (Wiewiórki i Sówki)

Cmentarz Rakowicki to ważne miejsce dla wszystkich krakowian, jest zabytkiem o dużej wartości historycznej i artystycznej. Spacerując można za każdym razem odkrywać nowe miejsca powiązane z historią Krakowa i Polski.Tuż za Kaplicą Zmartwychwstania Pańskiego można odnaleźć współczesny Pomnik Ofiar komunizmu, dzieło artysty rzeźbiarza Stefana Dousy. Pomnik ten jest w formie krzyża trzymanego przez ludzkie dłonie.

  • Policz, ile jest tych dłoni?
  • Idąc aleją główną można odnaleźć miejsca pamięci sławnych polaków: np. Jana Matejki, Heleny Modrzejewskiej, rodziny Kossaków, Hrabiego Emeryka Hutten – Czapskiego, Ignacego Daszyńskiego. Ciekawe ile z nich uda Wam się odnaleźć? Życzę owocnych poszukiwań!!!!

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem konkursu, wycieczkę należy udokumentować zdjęciem.
ODPOWIEDZI NALEŻY ZGŁASZAĆ DO DNIA 30 listopada 2022 r.

Pomysł i opracowanie : Iwona Sauczek

Komentowanie zablokowane.