_

Przedszkole 90 zamierzenia Misie

_

Wrzesień

Podstawowym zadaniem na najbliższy miesiąc będzie wspomaganie procesu adaptacji dzieci do nowego środowiska, poprzez stworzenie przyjaznej i życzliwej atmosfery, a także zaproponowanie dzieciom ciekawych zabaw w sali i w ogrodzie. Udział w tradycyjnych zabawach kołowych, paluszkowych, z wykorzystaniem piłki.

– Będziemy się poznawać z nowymi kolegami, koleżankami i całym personelem przedszkola.

– Będziemy uczyć się zgodnej zabawy i odkładania zabawek na swoje miejsce. Przy tej okazji dzieci zapoznają się z sygnałem muzycznym, który będzie dzieci zapraszał do sprzątania.

– Poprzez udział w różnych zabawach będziemy poznawać i zapamiętywać imiona swoich koleżanek i kolegów.

– Podczas całego dnia będziemy korzystać z toalet i umywalek. Dzieci będą systematycznie wdrażane i zapoznawane z kolejnością czynności wykonywanych w łazience. Podczas wizyt w łazience będzie towarzyszył kot czyścioszek, bohater piosenki pt. „Kot jest czysty”.

– Będziemy uczyć się piosenek: np. „Dwa malutkie misie”, „Pajacyk”, „Kotek Puszek”, „Idą buty do przedszkola. Piosenki będziemy śpiewać przy akompaniamencie pianina, a także przy nich zabawimy się i zatańczymy.

– Porozmawiamy też o naszych wakacjach i wakacyjnych podróżach. Będziemy naśladować pojazdy i wydawane przez nich odgłosy.

– Spośród wielu zgromadzonych obrazków przedstawiających pojazdy, wybierzemy i sklasyfikujemy je w zależności od tego jak się poruszają (jeżdżą, latają czy pływają )

– W zabawach ruchowych będziemy naśladować samolot, samochód, statek i wybrzmiewać różne odgłosy. Piosenki „Jedzie pociąg z daleka” i „Wesoły pociąg” będą towarzyszyły zabawom ruchowym

– W różnych porach dnia dzieci będą słuchały bajek, baśni i opowiadań.