_

Jadłospis na najbliższy tydzień

_

05

12

2022

poniedziałek

śniadanie

Chleb pszenno-żytni z masłem, jajkiem gotowanym w plasterkach, rzodkiewką, zieleniną, kakao na mleku, herbata z miodem i cytryną.

2 śniadanie

Jabłko

obiad

Zupa kalafiorowa z zacierką na wywarze jarzynowym (masło, kalafior, marchew, pietruszka, seler, por, kapusta włoska) z zieloną pietruszką, zabielana śmietaną. Paprykarz wieprzowy (sos zaciągany mąką pszenną), kasza jęczmienna na sypko, sałata zielona z warzywami, oliwą z oliwek, kompot wieloowocowy (czarna porzeczka, jabłko, śliwki, daktyle).

podwieczorek

Chleb graham ze słonecznikiem, masłem, tuńczykiem, serem żółtym, pomidorem, szczypiorkiem.

06

12

2022

wtorek

śniadanie

Chleb pszenno-żytni z masłem, serkiem śmietankowym, pomidorem, sałatą zieloną, kakao na mleku, herbata z miodem i cytryną.

2 śniadanie

Półmisek owoców i warzyw

obiad

Rosół z kaszą jaglaną na wywarze mięsno-jarzynowym (mięso wołowe, mięso drobiowe, marchew, pietruszka, seler, por, włoska kapusta) z zieloną pietruszką. Miruna atlantycka bez skóry smażona w cieście (jajka, mąka pszenna), ziemniaki z koperkiem, surówka z marchewki i jabłka (śmietana), kompot wieloowocowy (czarna porzeczka, jabłko, śliwki, daktyle).

podwieczorek

Weka pszenna z kremem z daktyli i kakao, jabłko.

07

12

2022

środa

śniadanie

Zupa mleczna z płatkami wielozbożowymi, śniadaniowymi, chleb graham ze słonecznikiem, masłem, dżemem bez dodatku cukru, herbata z miodem i cytryną.

2 śniadanie

Marchewka do chrupania

obiad

Zupa z ogórkowa z ryżem na wywarze jarzynowym (masło, marchew, pietruszka, seler, por, włoska kapusta) z zieloną pietruszką, zabielana śmietaną. Schab duszony w sosie (sos zaciągany mąką ziemniaczaną), ziemniaki z koperkiem, sałatka z buraczków (majonez), kompot wieloowocowy (czarna porzeczka, jabłko, śliwki, daktyle).

podwieczorek

Chleb pszenno-żytni z masłem, serem żółtym, szynką wiejską z zieleniną, papryką.

08

12

2022

czwartek

śniadanie

Chleb pszenno-żytni z masłem, parówką z szynki na gorąco z keczupem, papryką, kawa na mleku, herbata z miodem i cytryną.

2 śniadanie

Półmisek warzyw

obiad

Zupa grochowa z mięsem, warzywami na wywarze mięsno-jarzynowym (mięso wołowe, mięso drobiowe, ziemniaki, marchew, pietruszka, seler, por, włoska kapusta) z zieloną pietruszką. Makaron zapiekany z jabłkami pod białą kołderką (sos na bazie jogurtu naturalnego i śmietany), kompot wieloowocowy (czarna porzeczka, jabłko, śliwki, daktyle).

podwieczorek

Chleb pszenno-żytni z masłem, pasztetem z królika, serem żółtym, ogórkiem kiszonym.

09

12

2022

piątek

śniadanie

Chleb pszenno-żytni z masłem, szynką pajdą, papryką czerwoną, herbata na mleku, herbata z miodem i cytryną.

2 śniadanie

Banan

obiad

Zupa pomidorowa z ryżem na wywarze jarzynowym (masło, marchew, pietruszka, seler, por, kapusta włoska) z zieloną pietruszką, zabielana śmietaną. Kotlet drobiowy, panierowany (jajka, bułka tarta, mąka pszenna), ziemniaki z koperkiem, kapusta kiszona, zasmażana (masło), kompot wieloowocowy (czarna porzeczka, jabłko, śliwki, daktyle).

podwieczorek

Jogurt owocowy, pałeczki kukurydziane do chrupania.

_

Woda mineralna, niegazowana dostępna dla dzieci na oddziałach.

Informacje dotyczące żywności 

Produkty zapisane tłustym drukiem mogą zawierać substancje powodujące alergię lub reakcje nietolerancji zgodnie z zał. nr 2 do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady /UE/ Nr 1169/2011 z dnia 25.X.2011r

_

W sprawie przekazania konsumentom informacji na temat żywności przedstawiamy listę składników alergennych mogących występować w przygotowanych potrawach:

 

Zboża zawierające gluten/ pszenica, żyto, jęczmień, owies, pszenica khorasan/, jaja, ryby, orzeszki ziemne, soja, mleko, orzechy, migdały, seler, nasiona sezamu, gorczyca, łubin.