_

Przedszkole 90 zamierzenia grupa 2

_

Dzień flagi

Przypomnimy sobie jakie są symbole narodowe. Ułożymy puzzle – Symbole narodowe. Posłuchamy wiersza Cz. Janczarskiego „Symbole narodowe”. Zabawimy się w „Językowego detektywa”- poćwiczymy spostrzegawczość i syntezę słuchową, będziemy czytać globalnie wyrazy; Polska, flaga, godło. Zabawa dydaktyczna „symbole narodowe” pomoże nam utrwalić wiadomości .

Zdrowy uśmiech

Posłuchamy wiersza pt. „Zdrowy uśmiech”. Oglądniemy przybory do mycia zębów – dokładnie omówimy  sposoby dbania o nie . Będziemy myć zęby przy lustrze w łazience i kontrolować technikę mycia. Pobawimy się w zabawę ruchową „ Szczotkowanie zębów wielkoluda” .Zrobimy pracę plastyczną na temat – „Przybory do mycia zębów”.  W zabawie „ Czarodziejski worek” rozpoznamy i nazwiemy przedmioty. Wykonamy improwizację ruchową do piosenki „Szczotka, pasta” z repertuaru zespołu Fasolki. Posłuchamy opowiadania „O Jurku, którego bolał ząb” H. Kunzel, Ch. Unzner –Fischer-uświadomimy sobie konieczność dbania o higienę jamy ustnej.

Maria Konopnicka- w bajkowym świecie

Przybliżymy sobie sylwetkę autorki wierszy dla dzieci MARII KONOPNICKIEJ. Założymy kącik literatury M. Konopnickiej. Wykonamy zakładki  do książki. Będziemy brać udział w poobiednich spotkaniach z Marią Konopnicką –czytanie wierszy, opowiadań. Wykonamy ilustracje do wybranego wiersza. Będziemy aktywnie słuchać wierszy -”Krasnoludki” , „Co dzieci widziały w drodze”. Z figur geometrycznych ułożymy krasnoludki.

Mama i Tata

Poznamy piosenkę ,,Walczyk dla mamy „ sł. Wanda Chotomska, muz. Antonii Szaliński.  „Tajemnicza mama, tajemniczy tata” – rozmowa z dziećmi. Chętne dzieci  opowiedzą o  tym, co w pracy robi jego mama / tata. Pozostałe dzieci mają za zadanie odgadnąć nazwę zawodu. Uczestniczyć będziemy  w zabawie „Korale dla mamy” – zabawa dydaktyczna z wykorzystaniem  figur geometrycznych. Wykonamy pracę  plastyczną „Rodzice przy pracy” . Dzieci narysują  kredkami świecowymi swoich rodziców podczas pracy związanej z ich zawodem lub podczas prac domowych. Poznamy powiadanie ,,Kosmici z odkurzacza” Liliany Fabisińskiej. Nauczymy się śpiewać piosenki ,,Żabki”, ,,O Rodzicach”. Nauczymy się układu tanecznego ,,Żabek”, ,,Dworski”. Przygotujemy prezenty dla rodziców. Nauczymy się wiersza ,,Żabka Helusi” Marii Konopnickiej. Zaprosimy rodziców na nasz występ.

Na łące

Poznamy opowiadanie O.  Masiuk ,,Łąka. Uczestniczyć będziemy w zabawie muzycznej ,,Taniec motyli” do utworu ,,Walc kwiatów ” P.Czajkowskiego. Poznamy wiersz B.Formy ,,Krecik”. Poznamy opowiadanie J.Modelskiej,, Gdzie się podziały nasze kropeczki?”. Posłuchamy  piosenki  ,,Śpiewam na łące”. sł. Małgorzata Strzałkowska, muz. Krzysztof Marzec . Uczestniczyć będziemy w zabawach muzyczno-ruchowych i grafomotorycznych przy piosence. Wykonamy pracę plastyczną łąka majowa-malowanie farbami.