Jubileusz 70-lecia Samorządowego Przedszkola nr 90 w Krakowie

4 czerwca 2024 r. w  Samorządowym Przedszkolu nr 90 im. Św. Mikołaja w Krakowie odbyła się uroczystości z okazji  70-lecia jego powstania. Budynek został zaprojektowany dla potrzeb przedszkola i wybudowany w 1953 roku, nigdy nie zmieniał swojej funkcji, zawsze służąc dzieciom z krakowskiej dzielnicy Grzegórzki. W 2002 roku Rada Miasta Krakowa nadała placówce imię Św. Mikołaja.

W murach przedszkola odbyła się gala jubileuszowa, w której udział wzięło wielu znamienitych gości. Wśród nich byli przedstawiciele władz samorządowych, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli, byli pracownicy przedszkola. Kuratorium Oświaty reprezentował Pierwszy Małopolski Wicekurator  Oświaty Pan Artur Pasek, który wygłosił okolicznościową mowę i złożył na ręce Pani dyrektor Anny Węglarz list gratulacyjny. Radny Miasta Krakowa- Pan Tomasz Daros życzył wielu sukcesów. Pani  Katarzyna Zabrzeska, przedstawicielka Wydziału Edukacji, odczytała list od prezydenta Miasta Krakowa. Obecni byli również: Pani Monika Firlej Przewodnicząca Rady Dzielnicy II , Pan Karol Kwiatek z-ca Przewodniczącej, Wioletta Zapiór, Teresa Cichoń,  Dyrektor Krakowskiego Centrum Seniora- Pan Sebastian Lipowski, Beata Kapera, Agnieszka Daniewska –Ważydrąg, ksiądz Proboszcz parafii św. Mikołaja- Józef Gubała oraz emerytowana Pani Dyrektor Przedszkola Bożena Mąsior a także Pani Urszula Dworska-Kaczmarczyk opiekunka praktyk studentek z ramienia uczelni Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej i Rada Rodziców Przedszkola.

Przedszkolaki pod okiem nauczycieli zaprezentowały program artystyczny wspominając Wielkich Mieszkańców  Krakowa. Były występy górali, krakowian oraz tańce dworskie. Goście byli zachwyceni profesjonalizmem małych artystów i nagrodzili ich gromkimi brawami, co małym artystom sprawiło wiele radości. Podczas gali zaśpiewano hymn przedszkola dla gościa, który był tam w tym szczególnym dniu, czyli  Św. Mikołaj . Podczas uroczystości zaprezentowały się również  absolwentki przedszkola dając koncert. Wygłoszono przemówienia i złożono podziękowania dla wszystkich, którzy byli i są związani z placówką. Nie zabrakło wspomnień oraz życzeń pomyślności na kolejne lata działalności. Na koniec przygotowano mnóstwo atrakcji dla przedszkolaków: były tańce i malowanie twarzy, a występy klauna rozśmieszały wszystkich  tego dnia.

Pani Dyrektor Anna Węglarz przekazała słowa uznania  i podziękowań władzom,  rodzicom oraz wszystkim pracownikom. „Skończyliśmy 70-lat, a nadal staramy się pielęgnować wspaniałe tradycje i korzystać z mądrości ludzi, którzy ją tworzyli.”

Komentowanie zablokowane.