_

Przedszkole 90 zamierzenia Misie

_

Grudzień

Mikołaj jest dobry i my też

Stwarzanie atmosfery tajemniczości i zaciekawienia w oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Nauka piosenki pt. „Mikołaj” i zapoznanie z hymnem naszego przedszkola. Udział w zabawie z elementem pantomimy pt. „Żywe prezenty” Udział w spotkaniu z Mikołajem – wspólne przeżywanie chwil radości. Zachęcanie dzieci do rozmów i wypowiedzi na temat otrzymanych prezentów. Wspólnie przygotujemy ciasto i wykroimy kształty pierniczków, aby zrobić słodkościami przyjemność seniorom.

Pomóżmy ptakom przetrwać zimę

Obserwacja ptaków w ogrodzie i rozpoczęcie systematycznego dokarmiania ptaków. Słuchanie opowiadań: Czesława Janczarskiego; Domek do wynajęcia, oraz Hanny Łochockiej; „O wróbelku Elemelku, pustym brzuszku i rondelku” Wzbogacanie wiedzy o życiu i zwyczajach ptasich, poznanie kilku gatunków, które żyją blisko nas: wróbel, gołąb, gawron, sroka, sikorka. W zabawach ruchowych będziemy naśladować ptaki i ćwiczyć narząd mowy na zgłoskach : ćwir, kra, . W zabawie „Sroka złodziejka” będziemy ćwiczyć spostrzegawczość i zauważać co zginęło spośród zgromadzonych przedmiotów. Wykonamy pracę plastyczną „Ptaszki w karmniku metodą zaginania i wyklejania.

Wesołych Świąt

Poznamy drzewa iglaste i gałązkami choinek wzbogacimy nasz kącik świąteczny. Przygotujemy kolorowe łańcuchy na naszą choinkę. Wiersz T. Kubiak pt. „Wesoła choinka” – zainspiruje do zabawy teatralnej i do wspólnego ubierania choinki. Wykonamy prace plastyczną pt. „Kolorowa choinka”. Będziemy brać udział w wielu zabawach ruchowych i dźwiękonaśladowczych: „Zabawki choinkowe”, „Łańcuch” „Prezent”, „Radość”. Po wysłuchaniu opowiadania pt. „Tupcio Chrupcio oczekuje świąt” porozmawiamy i ocenimy zachowanie Tupcia, dostrzeżemy jego dobre uczynki. Nauczymy się kilku kolęd i będziemy je śpiewać przy akompaniamencie pianina. Założymy kącik świąteczny, a w nim postacie: święta rodzina, zwierzęta, żłóbek. Weźmiemy udział w uroczystym spotkaniu świątecznym: będziemy się dzielić.