_

Przedszkole 90 zamierzenia Misie

_

Maj

MUZYKA JEST WSZĘDZIE

Dowiemy się, co to jest muzyka i gdzie możemy ją znaleźć. Będziemy rozpoznawać dźwięki z otoczenia. Obserwując rybki omówimy ich kształty, barwę, budowę, sposób poruszania się. Zwrócimy uwagę, na to, że ryby nie wydają żadnych dźwięków. Zobaczymy zapis nutowy piosenki. Poznamy niektóre instrumenty muzyczne. Zrobimy instrumenty muzyczne.

ZAWODY RODZICÓW

Będziemy odgadywać, jaki zawód wykonują przedstawione postacie, nazywać rekwizyty potrzebne im do pracy. Porozmawiamy na temat zawodów wykonywanych przez rodziców. Oglądniemy ilustrację przedstawiającą postać policjanta. Zwrócimy uwagę na mundur oraz wyjaśnimy sobie, na czym polega jego praca. Poznamy również pracę fryzjera i malarza oraz narzędzia, którymi posługują się w swojej pracy

NA WIOSENNEJ ŁĄCE

Poznamy owady i zwierzęta żyjące na łące. Będziemy obserwować motyle fruwające w ogrodzie przedszkolnym i nazywać niektóre z nich : cytrynek, paź królowej, bielik.  Poznamy rolę barwy ochronnej u niektórych owadów. Przeliczymy kropki na skrzydełkach biedronek. Poznamy zabawę paluszkową „ Biedronka’. Namalujemy farbami plakatowymi „Wiosenną łąkę”. Będziemy obserwować ślimaka w kąciku przyrody. Poznamy jego przysmaki.

KOCHANA MAMO I TATO

Oglądniemy zdjęcia przedstawiające członków rodziny. Będziemy nazywać poszczególne osoby w rodzinie. Określimy stopień pokrewieństwa między nimi. Uświadomimy sobie zmiany zachodzące w wyglądzie człowieka wraz z upływem czasu. W zabawie dydaktycznej, „Kogo mam na myśli?”  połączymy opis słowny z odpowiednią osobą. Utworzymy zdrobnienia od słów: mama, tata.   Za pomocą przymiotników wypowiemy się na temat:, Jaka jest moja mama? Poznamy rolę matki w życiu każdego człowieka. W postaci pantomimy pokażemy, w jaki sposób lubimy spędzać czas ze swoim tatą.  Oglądniemy różne przedmioty. Zastanowimy się, komu najczęściej są potrzebne: mamie czy tacie. Pokażemy za pomocą ruchu, w jaki sposób wykonują rodzice dane czynności (np. szycie, przybijanie gwoździa, mycie, …) Zaprezentujemy rodzicom program artystyczny z okazji ich Święta. Przygotujemy dla nich niespodzianki.