Przedszkole 90 zamierzenia Zajączki

Lipiec

• Rozmowy na temat lata – wakacyjnej pory roku, słuchanie wiersza pt. „Rozmowa z latem”, swobodne rozmowy i wypowiedzi na temat lata.
  • Nauka piosenki pt. „Kolorowe lato” – utrwalanie słów i melodii, rytmiczne klaskanie, gra na instrumentach, zabawa ruchowa osnuta na treści piosenki.
  • Śpiew piosenek o tematyce wakacyjnej: „Kolorowe lato”, „Jesteśmy jagódki”, „Stokrotka” przy akompaniamencie pianina i gitary.
  • Czym częstuje nas lato? – rozwiązywanie zagadek o leśnych owocach, określanie swoich ulubionych i ulubionych lodów. Wykonanie pracy plastycznej „Moje lody” – kolorowanie i przyozdabianie wg własnych pomysłów.
  • „Wesołe lato” – zabawy z chustą animacyjną: „Latający dywan”, „Startujemy”, „Morskie fale”, „Piłka na plaży”
  • Aktywne słuchanie muzyki: ilustrowanie muzyki ruchem i grą na instrumentach.
  • „Wakacyjna skrzynia” – zabawa dydaktyczna : co się przyda na wakacjach?
  • W zabawie „Na wakacjach” – wykonywanie i rozpoznawanie czynności wykonywanych typu: gra w piłkę, jedzenie lodów, jazda na hulajnodze, pływanie, bieganie… itp.
  • Zabawa logopedyczna, ćwiczenia ust i języka: „Pakujemy walizkę”
  • Słuchanie bajek : „O rybaku i złotej rybce”, „Wilk i 7 koźlątek”, „Trzy świnki”, „Złotowłosa”, „Brzydkie kaczątko”. Słuchanie tez wierszy Juliana Tuwima i Doroty Gellner”
  • Piosenka pt. „Dżungla”, zaprosi do poznania zwierząt mieszkających w dżungli. Naśladowanie zwierząt w zabawie pantomimicznej : „Zgadnij kim jestem”, oglądanie ilustracji dzikich zwierząt.
  • Udział w zabawach plastycznych : rysowanie kredkami woskowymi, ołówkowymi, flamastrami na tematy dowolne i wskazane. Wycinanie z kolorowego papieru i wyklejanie własnych kompozycji na papierze, lepienie z plasteliny, rysowanie kolorowymi kredami na chodniku.
  • Udział w grach i zabawach organizowanych w ogrodzie i w sali:

– zabawy z wykorzystaniem sprzętów ogrodowych

– zabawy z piłką: rzucanie i łapanie, kopanie, trafianie do celu

– zabawy bieżne : „Pułapka na myszy”, „Pająk i muchy”, „Dzieci do domu”, „Gąski, gąski do domu”, „Czarodziej”

– zabawy z wykorzystaniem skakanek: „Końskie zaprzęgi”, przechodzenie pod linką, przeskakiwanie przez przeszkodę, chodzenie po rozciągniętej lince.