_

Przedszkole 90 zamierzenia Zajączki

_

Grudzień

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

Po wysłuchaniu opowiadania nauczycielki na podstawie „Legendy o Świętym Mikołaju”, zwrócimy uwagę na dobro czynione przez Patrona Wszystkich Dzieci. Oglądać będziemy ilustracje przedstawiające Biskupa Mikołaja, nazwiemy charakterystyczne części jego stroju: czapka biskupia, pastorał … Wykonamy postać Świętego Mikołaja z wykorzystaniem różnych technik plastycznych: rysowanie, malowanie, wyklejanie. Weźmiemy udział w Spotkaniu ze Świętym Mikołajem – zaśpiewamy dla Niego Hymn Przedszkola, oraz piosenkę „Przyjedź Mikołaju”, otrzymamy prezenty.

Dbajmy o zdrowie

Po wysłuchaniu wierszyka „Katar”, rozmawiać będziemy na temat sposobów zapobiegania przeziębieniom. W zabawie: „Ubieramy się zimą” ćwiczyć będziemy swoją zręczność i samodzielność. Po wysłuchaniu wierszyka B. Lewandowskiej: „Na zdrowie”, ustalimy podczas zabaw, które produkty spożywcze są dobre, a które szkodliwe dla naszego zdrowia. Obejrzymy inscenizację opowiadania „Jak chorował Elemelek, jak go leczą przyjaciele”. Nauczymy się piosenki pt.: „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

Święta Bożego Narodzenia

Wysłuchamy wierszyk M. Terlikowskiej pt.:„Zaczarowane drzewko”. Wspólnie ubierzemy choinkę w sali naszej grupy, wykonamy na nią ozdoby. Po wysłuchaniu wiersza Ks. Jana Twardowskiego pt.: „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?”, rozmawiać będziemy na temat tradycji bożonarodzeniowych. Wraz z dziećmi z innych grup i personelem przedszkola weźmiemy udział w uroczystym Obiedzie Wigilijnym, złożymy sobie życzenia, śpiewać będziemy wcześniej poznane kolędy.