Przedszkole 90 zamierzenia Wiewiórki

SPORT TO ZDROWIE

Weźmiemy udział w zabawach ruchowych z zastosowaniem różnorodnego sprzętu gimnastycznego. Pokonamy tory przeszkód z użyciem wysp sensorycznych. Obejrzymy ilustracje przedstawiające sportowców różnych dyscyplin. Weźmiemy udział w zabawach ruchowych do muzyki. Urządzimy w ogrodzie przedszkolnym rozgrywki w piłce nożnej. Posegregujemy sprzęt gimnastyczny do odpowiednich pojemników i ułożymy go wg kształtu;

TYDZIEŃ WODNY

Rozmawiać będziemy nt. – Do czego zużywamy wodę? Wzbogacimy wiadomości z zakresu przyrody, poznamy rolę wody w życiu roślin i zwierząt. Przeprowadzimy eksperymenty z wodą- sprawdzimy co najszybciej nasiąka wodą, co rozpuszcza się w wodzie, co unosi się na jej powierzchni. Malować będziemy farbą akwarelową na niebieskim tle nt.: „Wodny świat”. Stworzymy  Kolorowe łódeczki metodą origami. Śpiewać będziemy Szanty-pieśni żeglarzy.

LATO, LATO WSZĘDZIE

Rozmawiać będziemy na temat nowej pory roku z wykorzystaniem ilustracji.- Rozwiążemy zagadek o tematyce letniej. Obserwować będziemy przyrodę w ogrodzie przedszkolnym. Wykonamy latawce z kolorowego papieru, bibuły i słomek. Wykonamy pracę zbiorową na dużym arkuszu nt.: „Łąka” z wykorzystaniem bibuły, papieru kolorowego, materiału, włóczki. Nauczymy się piosenki „Czerwone jabłuszko”. Weźmiemy udział w ćwiczeniach ortofonicznych w oparciu o wiersz J. Tuwima „Ptasie radio”

WAKACJE, ZNOWU SĄ WAKACJE

Rozmawiać będziemy nt.:”Ulica nie jest do zabawy” przy ilustracjach- przypomnimy sobie zasady ruchu drogowego. Opowiemy nt. miejsc, gdzie najczęściej wyjeżdżamy na wakacje. Przypomnimy o konieczności zachowania bezpieczeństwa w czasie kąpieli wodnych i słonecznych i w czasie wędrówek po górach po wsłuchaniu wiersza W.Badalskiej „Wakacyjne rady”. Malować będziemy farbami na kartce pokrytej kaszą manną nt.: „Wymarzone wakacje”. Nauczymy się piosenki  „Wakacje”.