_

Przedszkole 90 zamierzenia Sówki

_

Czerwiec

Lato czas zabawy

Rozwiniemy sprawność fizyczną w ćwiczeniach porannych i zabawach ruchowych. Poznamy znaczenie słowa szczęście. Zobrazujemy to, co czyni nas szczęśliwymi. Utrwalimy koncepcję upływu czasu i mijających dni. Rozwiniemy umiejętności matematyczne rozwiązując rebusy i krzyżówki. Stworzymy własną krzyżówkę. Rozwiniemy koncentrację w zabawach muzyczno-ruchowych, jednocześnie utrwalając wiadomości o zwierzętach żyjących na łące. Wykonamy pracę plastyczną „Łąka” w trzech zespołach. Rozwiniemy umiejętność pracy zespołowej i utrwalimy poczucie odpowiedzialności za wspólny sukces.

Skąd się biorą produkty ekologiczne

Poznamy znaczek, który umożliwia rozpoznanie produktów ekologicznych. Dowiemy się co to oznacza, że dany produkt jest ekologiczny. Utrwalimy zasady zdrowego stylu życia. Stworzymy piramidę zdrowego żywienia, poznamy jej znaczenie oraz sposób odczytywania. Dowiemy się jak i dlaczego ważny jest ruch w kontekście zachowania zdrowia. Rozwiniemy umiejętność czytania. Zintegrujemy grupę w zabawie Ekoimiona.

Żegnamy przedszkole

Posłuchamy opowiadania J.Chmielewskiej ,,Piłka”. Na podstawie opowiadania porozmawiamy o rozwadze. Uczestniczyć będziemy w zabawie z elementem dramy ,,stop-klatka”. Ćwiczyć będziemy analizę i syntezę słuchową w zabawie ,,Jadę nad jezioro”. W zabawie ,,Wyprawa, ale dokąd?”-podamy nazwy przedmiotów potrzebnych nam do wyprawy w góry. Poznamy wiersz A.Paszkiewicz ,,W górach”. Porozmawiamy o roślinach, zwierzętach jakie możemy spotkać podczas wycieczki w góry. W zabawie z kodowaniem ,,Na górskim jeziorze” poruszać będziemy się po planszy zgodnie z instrukcją. Poznamy piosenkę ,,Zawołało lato”.

Do widzenia

,,Powitalny uśmiech”-rozmawiać będziemy o nowych kolegach w szkole. Uczestniczyć będziemy w zabawie sensorycznej ,,Pakujemy plecak”. W zespołach konstruować będziemy gry ściganki. Poznamy piosenkę ,,Lot na dywanie”. Nauczymy się śpiewać. Słuchając wiersza ,,Wakacyjne rady”-zredagujemy zasady bezpiecznego zachowanie podczas wakacji. Uczestniczyć będziemy w zabawie ruchowej z elementem liczenia ,,Wakacyjne pociągi”.